Tumblr GUMA GUAR

31. january 2013 at 16:20 | Milan Mikuláštík |  GUMA GUAR

http://gumaguar.tumblr.com/

 


Comments

1 moj pu | Email | 15. april 2013 at 15:50 | React

ahoj pane
s dovolením, ví-li se u vás, co se děje kolem   m á m e s a   ?
vypadá to možná na pěknou taškařici
čtvrtek pátek  :o)
přeposílám dopis od Slávky:
"
Rádi bychom Vás tímto e-mailem vyzvali k účasti na organizaci a programu protestní akce „Mánes umělcům “, jejímž cílem je uskutečnit transformaci Nadace českého výtvarného umění zpět k původní formě uměleckého spolku s členskou základnou a demokraticky voleným výborem. Více informací o protestu najdete na webové adresehttp://manes-umelcum.tumblr.com/. O navrhovaném organizačně-legislativním rámci bude v blízké době vyvvěšeno více informací zde na blogu (probíhají konzultace s Transparency International a právním servisem).

Dosavadní příprava protestu byla vedena spontánně - individualitami a skupinami, které si nenárokují nic jiného, než tuto akci uspořádat tak, aby se jí mohla účastnit skutečně co nejširší skupina výtvarných umělců a umělců. Pokud máte chuť a čas zapojit se do přípravy protestu, napište nám a zvolte si pracovní uskupení, v němž byste se chtěli uplatnit (zatím existují skupiny - pořadatelská/koordinační, tisková, programová, výtvarná, legislativní, catering). Akce je organizována nehierarchicky a na principu dobrovolnosti a volnosti

Legitimita a smysl celé akce jsou založeny na co nejširší účasti jednotlivců, individualit, skupin, zájmových sdružení napříč i podél celou uměleckou scénou (bez ohledu na generační, názorovou či estetickou sounáležitost ! ) – jen takový požadavek má šanci uspět, proto je váha protestu také ve vašich rukou, je podmíněna co největší účastí.
Představujeme si, že protestní akce bude mít podobu dvoudenního programu, který se uskuteční na pódiu před budovou Mánesa (zábor zajištěn), kterého se fyzicky anebo symbolicky zúčastní všichni umělci, kteří souhlasí s požadavkem navrácení Mánesa do rukou nejširší umělecké platformy. Klíčovou součástí protestu je rovněž otevřené slyšení a vaše fyzická účast na pódiu před budovou Mánesa, která může mít formu řeči, proslovu, recitace, performance, koncertu, čtení, či jakékoliv jiné aktivity i radioaktivity.  Doba trvání od 1 sekundy až ...... podle vaší volby.

Program by ve svém úhrnu měl vyjadřovat, jak by Mánes mohl v budoucnosti vypadat, kdyby byl spravován výborem demokraticky voleným z člověčenské základny umělců.

Pokud s textem výzvy souhlasíte, připojte svůj podpis na tento emailjosef.manes@gmail.com. Pokud chcete aktivně pomoci, také prosím napište na tento email.

Tuto výzvu šiřte podle vlastní úvahy.  

s pozdravem za

Mánes umělcům!

Sláva Sobotovičová

dále podepsaní:
Jakub Adamec, Hynek Alt, Vasil Artamonov, Zbyněk Baladrán, Jan Brož, Filip Ceněk, Ludvík Hlaváček, Tomáš Císařovký, Aleš Čermák, Jiří Ptáček, Eva Jiřička, Tomáš Svoboda, Stanislav Zippe, Vít Havránek, Luděk Rathouský, Tobiáš Jirous, Vojtěch Frohlich, Jiří Kovanda, Eva Koťátková, Jiří Thýn, Vojtěch Míča, Tereza Stejskalová, Pavel Sterec, Václav Kopecký, Alexey Klyukov, Johana Lomová, Roman Štětina, Gabriela Kotiková, Jan Šerých, Michal Novotný, Lenka Vítková, Ondřej Stupal, Lenka Lindaurová, Dominik Lang, Kristof Kintera, Rostislav Koryčánek, Jan Pfeiffer, Pavel Forman, Jan Freiberg, Ladislava Gažiová, Barbora Kleinhamplová, Camille Hunt, Katerine Kastner, Jan Haubelt, Ondřej Horák, Dušan Záhoranský, Michal Mánek, Václav Magid, Milena Bartlová, Vjera Borozan, Ivan Mečl… ad."
viz: http://manes-umelcum.tumblr.com
zdravím navi  

" n á m  m á n e s ! "    :o)

moj  a ještě tuhle prima pisničku
https://www.youtube.com/watch?v=g8frL7dKBfU

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement